| Make | Caterpillar |
|---|---|
| Engine Model | Cat C2.1 ACERT |
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Length*Width*Height | 5.89m*1.86m*2.55m |
| Product Name | Caterpillar CAT305.5E2 excavator |
| Working Hour | 997h |
|---|---|
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Company Location | Shanghai, China |
| Engine Model | Cat® C9 ACERT |
| Make | Caterpillar |
| Moving Type | Track Excavator |
|---|---|
| Engine | SAA4D95LE turbocharged engine |
| Maximum Digging Height | 7150mm |
| Cab Features | Quiet and comfortable cab space, good front and rear visibility, large-capacity automatic air conditioning |
| Location | Shanghai, China |
| Driving Form | Hydraulic |
|---|---|
| Engine Model | Cat® C9ACERT™ |
| Machine Weight | 33750kg |
| Working Hour | 969h |
| Origin | Japan |
| Maximale graafdiepte | 3455 mm |
|---|---|
| Motor | Oorsprong |
| Voorwaarde | Gebruikt |
| Gewicht | 3.5ton |
| Type | Graafmachine |
| Verplaatsend type | Kruippakjegraafwerktuig, Wielgraafwerktuig |
|---|---|
| Motor | Originele Japanse motor |
| Maak | Geraas |
| Levertijd | 5-8 dagen |
| Betalingscondities | L/C, D/A, D/P, T/T, MoneyGram |
| Verplaatsend type | Graafmachine |
|---|---|
| Motor | Oorsprong |
| Maak | ZX50U |
| Jaar | 2020 |
| Versnelling | 6 km/u |
| Motor | Oorsprong |
|---|---|
| Voorwaarde | Gebruikt |
| Gewicht | 3.5ton |
| Type | Kruiper |
| Kleur | Geel |
| Verplaatsend type | Graafmachine |
|---|---|
| Motor | Oorsprong |
| Maak | ZX55 |
| Jaar | 2020 |
| Versnelling | 6 km/u |
| Verplaatsend type | Graafmachine |
|---|---|
| Motor | Oorsprong |
| Maak | ZX60 |
| Jaar | 2020 |
| Versnelling | 6 km/u |